مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان استان ها دیدار کرد


مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان استان ها دیدار کرد

حسین طاهری، مدیرکل هنرهای نمایشی، صبح امروز، 11 بهمن ماه، با هنرمندان و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی استان های مختلف کشور در هتل باباطاهر دیدار کرد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در این دیدار، که در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر فجر و حضور پررنگ گروه های استان های مختلف کشور در این جشنواره انجام شد، موضوعات مختلفی از جمله جشنواره ها، استقرار گروه ها، اعتبارات اختصاص داده شده به انجمن های هنرهای نمایشی، گسترش فعالیت های مرکز در شهرهای مختلف کشور و… مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
30 هنرمند و کارگردان تئاتر از استان ها و شهرهای مختلف کشور، که در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشتند، همراه با وحید لک، مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی، مسائل تئاتر در استان ها را مطرح کرده و راهکارهای پیشنهادی خود را در حضور مدیرکل هنرهای نمایشی به بحث گذاشتند.
یادآوری اقدامات مثبت مدیران گذشته در زمینه استقرار گروه ها و تلاش های انجام شده از سوی امور استان های مرکز هنرهای نمایشی بخشی از صحبت های حاضران در جلسه بود.
حسین طاهری، مدیرکل هنرهای نمایشی، که در این گفت و گوی دو جانبه نکات و مسائل مطرح شده را پاسخ می داد، در این نشست تاکید کرد: بخشی از ساختارهای اداره کل هنرهای نمایشی جای بزرگ تر شدن دارد، اما باید ساختارهای موجود مورد بررسی و بازنگری قرار گیرند. باید در فرصت مفصل تری از تجربیات شما در این زمینه استفاده شود. بدنه وزارت ارشاد چالاک نیست. از جمله برنامه های ما فعال کردن نیروی انسانی است. باید با ساختار چالاک تر و دلسوزتر خلاء های موجود جبران شود.
وی در بخش دیگری از این نشست بیان کرد: نگاهم به آینده امیدوارانه است و وامدار کسی نیستم. این جلسه اولین جلسه ای است که با هنرمندان برگزار می شود.
طاهری از تدوین تقویم اجراهای تئاترشهر خبر داد و یادآور شد: این مجموعه شناخته شده ترین مرکز تئاتری ایران است و در جلساتی که در این زمینه برگزار کرده ایم، مشخص بودن تقویم سالانه تصویر کاملی از تقسیم فرصت های موجود ارائه می دهد.
وی استفاد از رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب را برای شناساندن هنرمندان تئاتر استان های کشور ضروری دانست.
طاهری با اشاره به اینکه شخصا کار هنری کرده و مسائل تولید را به خوبی می داند و با بسیاری از مشکلاتی که هنرمندان مطرح می کنند، از زاویه ای دیگر آشناست، اذعان کرد: اگر بتوانیم تسکینی برای این مسائل باشیم، موفق بوده ایم. شاید در یک دیدار کوتاه هم بخشی از این مسائل تسلی یابد. عادت دارم مسائل را بدون واسطه ببینم. حتی پیش از آنکه حکم من زده شود، خودم به تالارهای تئاتر رفتم، از گیشه بلیت گرفتم و پشت صحنه تئاتر را دیدم تا به عنوان یک مراجعه کننده عادی نگاه کاملی داشته باشم. احترام به تماشاگر یک اصل اساسی است و به دوستان تاکید کرده ام که هر کس به تماشاگر بی احترامی کند، از فردا سر کار نیاید.
مدیرکل هنرهای نمایشی در بخش دیگری از صحبت هایش از هنرمندان خواست تا در مناطق مختلف حوزه فعالیت خود را گسترش دهند و افزود: در بسیاری از نقاط کشور، حیات تئاتر به تعامل با مراکز اقتصادی همچون مناطق آزاد تجاری است. باید این تعاملات در جذب حامی مالی بیشتر شود. ما نیز در مرکز می توانیم زمینه های ارتباطی در این خصوص را گسترش دهیم. در این زمینه باید پیشنهادهای دوستان در قالب طرح اجرایی مطرح تا اقدام در این زمینه تسریع شود.
این جلسه به مدت چند ساعت ادامه داشت و هنرمندان مسائل و مشکلات تئاتر در استان ها، مسائل گروه های ثابت تئاتری همچون محل تمرین، شکل حمایت از سوی ادارات ارشاد، تبیین آیین نامه های جشنواره هایی مانند مریوان و تشکیل دبیرخانه دائمی، حمایت مرکز از تبلیغات گروه های استان ها و … را بیان کردند.
سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تا 12 بهمن ماه به دبیری قادر آشنا برپا می شود.

http://theater.ir/fa/news.php?id=38347

مطالب پیشنهادی :

نظرات بسته شده است .