فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک منتشر شد


فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک منتشر شد

فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک برای برگزاری جشنواره در شهریورماه ۱۳۹۷ منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر مرضیه برومند دبیر جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در مقدمه فراخوان آورده است: ” یک دنیا حرف خوب براى گفتن داریم ، می‌خواهیم از عشق بگوییم ، از نیکى و زیبایى ، از صلح و آرامش و امنیت و آزادى براى همه انسان‌ها ، می‌خواهیم از امید بگوییم و از شادى و از آسمانى آبى براى کودکان سراسر جهان . بازمی‌خواهیم گرد هم بیاییم و به یارى عروسک‌ها رؤیاها و آرزوهایمان از جهان هستى را در قالب نمایش با یکدیگر سهیم شویم ، هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکى تهران – مبارک ، بر همه شما فرزندان خوبم مبارک باشد.”
دوره هفدهم جشنواره عروسکی با رویکرد توجه به عنصر نوآوری و شگفتی به عنوان ویژگی نمایش عروسکی، توجه به مخاطب به عنوان یکی از ارکان اصلی هنر نمایش و توجه ویژه به ساختار درست و منسجم و وجوه دراماتیک نمایشنامه برگزار خواهد شد.
این جشنواره شامل بخش های نمایش صحنه ای ، نمایش عروسکی ایران در دو شاخه ویژه مخاطبان بزرگسال و ویژه مخاطب کودک ،نوجوان و خانواده، بخش نمایش عروسکی ملل، نمایش عروسکی فضای باز، تجربه ( نوآوری و تفاوت)، نمایشگاه عروسک، پژوهش و آموزش خواهد بود.
مطابق فراخوان هنرمندان تئاتر و تئاتر عروسکی تا اول بهمن ماه 1396 فرصت دارند تا طرح و ایده  یا نمایشنامه همچنین طرح عروسک‌ها و اسکیس صحنه خود را به همراه فرم تکمیل شده تقاضای حضور در بخش صحنه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. اعلام نتایج این بخش 25 بهمن ماه خواهد بود.
لازم به ذکر است ارزیابی اولیه آثار این بخش 15 اردیبهشت 97 انجام می شود.
مهلت ارسال طرح و ایده به بخش عروسکی فضای باز 15 اسفند 1396 و مهلت ارسال طرح و ایده برای بخش تجربه 20 اردیبهشت 1397 اعلام شده است.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک از یکم تا هفتم شهریورماه 1397 در تهران برگزار می شود.
مطالعه دقیق فراخوان و شرایط تخصصی هر بخش ضروری است. درخواست کنندگان شرکت در این رویداد هنری از تاریخ دوم دیماه 1396 با مراجعه به تارنمای جشنواره به نشانی tehranmobarak.com و پس از انجام مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک لازم کد رهگیری دریافت خواهند کرد.

فایل های word , Pdf  فراخوان جشنواره در بخش فایل های ضمیمه منتشر شده است.

http://theater.ir/fa/102576

مطالب پیشنهادی :

نظرات بسته شده است .